Témaindító hozzászólás
|
2005.02.10. 12:08 - |
Tudom, hogy sokakat érdekel a téma de sajnos miota beléptünk az Europai Unioba megváltoztak a szabályok.
A 2001es helyzetet ismerem, akkor szinte lehetetlen volt hivatalosan munkát vállalni - az olaszok éves kvotát szabtak meg az Europai Union kivüli országokbol érkezökkel kapcsolatban. A sok ezer szabad hely leosztva városokra nem is olyan sok, mivel pl. Firenzére abban az évbe kb.90 hely jutott. Ez ugye kevés, de ebböl kb80 helyet tartottak fent az albánoknak és marokkoiaknak, mert ezekkel az országokkal volt valami megállapodása a kormánynak. Tehát a maradék 10 helyre pályázhattak az amerikaiak, japánok, kinaiak, afrikaiak, románok, magyarok.... Persze a benyujtott kérvényhez csatolando papirkötegek pontos listáját már nem irom be, mert folyton változik. Nekem pedig volt egy cég, aki mindenáron alkalmazni akart és igy ügyvédeken keresztül probáltak meg hatással lenni a hivatalos szervekre, de minden hiába.
Hogy mégis hogyan sikerült megoldani a helyezetet? Az esküvöt elörehoztuk, és utána már egészen hamar ment ( sok sorbanállás és több köteg papir kellett azután is). Szerencsére nem volt elhamarkodott a döntés, mert azota már gyarapodott is kis családunk. |
[9-1]
Szia Cavinton!
Sajnos semmi, pedig tényleg rajta vagyok az ügyön. Nem tudom, hogy tényleg ilyen nehéz munkát találni vagy csak én vagyok peches. :-)Te is munkát keresel? Vagy te dolgoztál már kint korábban? Vannak tapasztalataid? Érdekelne.
Ciao. |
Hello Wediwn!
Sikerült vmi melót összeszedni? |
A fizettség nagyon változo, akit cégeken keresztül vesznek fel, és nem fizet biztositást, betegszabit sem kap, csak a tisztán ledolgozott oráit fizetik ki, az kb.5-7 eurot kap oránként takaritásért. Persze ha szállást is adnak, akkor lehet, hogy modosul a dolog, mert egy apartmant itt a környéken 250 euro alatt lehetetlen bérelni, pláne a frekventált helyeken (tengerpart), de Firenzében ennyiért talán egy szobát sem adnak.
A kaját akkor adják, ha legalább 8 orát dolgozol, de le kell dolgozni az idejét -tehát ha fél orával késöbb mehetsz haza, ennyi idöt szánnak az evésre. Nekem is igy volt, pedig nem volt több idöm 10 percnél az evésre, föleg mikor esti tirnusban voltam, mert ekkor ugy kellett ennem a recepcion, hogy egyedül voltam. Tehát hátul az iroasztalnál, miközben fél szemmel kifelé néztem, és ha volt dolgom, akkor már csak a hideg kaja várt mondjuk 9kor az asztalon.
Biztosan egyszerübb egy szálláson maradni, olcsobb is és igy nem kell naponta összecsomagolni, este az uj szállást megkeresni, mondjuk nem tetszik, meg parkolot keresni -ami a legnagyobb gond, hidd el. Minnél több napot maradsz egy helyen, annyival jobb árat adnak.
Köszi a biztatást, legközelebb az evési szokásokrol irok, pl. hogy soha nem tesznek ketchupot a pizzára...
|
Megint itt vagyok... és kérdeznék... :-))
Mi az a körülbelüli (-tól -ig) összeg, amiben meg lehet állapodni a leendő munkáltatóval? Nem azért érdekel, mert meg akarunk "gazdagodni", pusztán az anyagi lehetőségeink szűkösek és egyálatlán nem mindegy, mennyiből kell kijönnünk és mire kell költenünk. No, meg így esetleg át is verhetnek, ha nem tudjuk, mi a reális ár...
Pl. szállodai vagy kempingben történő takarítás kapcsánl írtad, hogy csak úgy érdemes elvállalni, ha szállást is biztosítanak valahol. És mi a helyzet a kajával? A kajálás lehetőségét is fel szokták ajánlani, vagy az nem jellemző? Csak jó lenne tudnunk, hogyan kalkuláljunk...
A másik kérdésem az lenne, hogy ha márciusban kimegyünk keresni és megszállunk valahol, lehet, hogy lesz olyan környék, ahol csak egy éjszakát aludnánk ott. Egy éjszakára foglalni szállástsem gond?
Ettől függetlenül azért úgy tervezzük, hogy inkább több éjszakát töltünk egy fix helyen, de előre még nem tudjuk pontosan. És (sajna sok egyéb mellett) azt sem tudjuk, hogy az ár függ-e az eltöltött éjszakák számától, azaz olcsóbban jövünk-e ki, ha inkább a teljes tartózkodási idő alatt egy szálláson maradunk?
És mégegy, bár nem ehhez a fórumhoz tartozik, de szeretném elmondani, hogy a "Tudtad-e, hogy..." sorozatból nagyon örülök, hogy a legegyszerűbb dolgok is bekerültek, azaz "Tudtad-e hogy az olaszok nem veszik le a cipőjüket vendégségben?"-re gondolok, ahol más érdekességet is lehet olvasni. Remélem, mihamarabb bővülni fog a honlapnak ez a része is sok hasonló érdekességgel, mert bár ezek a mindennapi élet természetes részei (a kint élők számára), de akik itthon élnek, azok a két nép ilyenfajta szokásainak különbségeiről nem nagyon tudhatnak, mert ilyesmiről semmilyen könyv sem ír (vagy csak én nem ismerek egyet sem,). Az olaszok pedig nem tudhatják, mire kell/ érdemes felhívni a figyelmünket a szokásaikkal kapcsolatban, mivel nem tudhatják, miben különbözik a miénktől.
Éppen ezért jó, toszkána, hogy a honlapod információi erre is kiterjednek és nagyon köszönöm a hozzám hasonló, bizonyos dolgokban még járatlan sorstársaim nevében is. :-) |
szerintem érdemes minnél több cimet begyüjteni, minnél több emberrel beszélni, soha sem lehet tudni.
Szerintem neten azért érdemes keresni, mert ott vannak adatok pl. hogy hány szokás a hotel, van- strandja, étterme stb, amik mind különbözö munkalehetöséget jelentenek. Sajnos márciusban a tengerparti kempingek szerintem m1g nem nagyon vannak nyitva, bár egy ismerösöm állandoan ugyanabban bérel helyet és kora tavasszal viszi le a lakokocsit.
A direttore lenne a legjobb, márcsak azért is, mert az alkalmazottak nem tudják, hogy a fönök akar e uj arcokat, meg ha feketén dolgoztok, akkor azt csak ö vállalhatja be. Gondolj bele, vajon miért nem válaszolnak a önéletrajzodra egys szállodában? Mert a recepcios olvassa az emailedet, aki hülye lenne az állását kockára tenni azzal, hogy átadja azt a fönöknek. Persze ha nem recepciosnak mész, hanem takaritani, akkor nagyobb az esélyed, de akkor is érdemes rájuktelefonálni pár nap mulva és az illetékest kérni, ez esetben a 'governante'-t, hogy megkapta-e az emailt. Söt talán elöbb telefonálni, megkérdezni töle, hogy van-e felvétel, és ha igen akkor a nevére küldeni az emailt vagy faxot. Sokan elteszik, mint mi is, és amikor üresedés van akkor elöveszik a paksamétát.
Az iskolai szünet itt csak husvét hétfö, igy ha elötte héten jöttök az ok, ha azon a héten, akkor lehet, hogy páran szabin vannak, és igy nehezebb szállást találni. De a turizmusban ez már szezonnak számit, tehát akkor nyitnak sokan, igy még frissek, kedvesebbek, adnak esetleg engedményt.. |
Kedves toszkána!
Tanácsodat megfogadva, valószínű, hogy a csoporttársam és én is személyes munkakeresésre indulunk márciusban - ha az elfoglaltságaink megengedik!!!
Ezúttal az újabb kérdésem az lenne, hogy ha pl. van egy két hely, ami a személyes találkozó után kölcsönösen szimpatikus, attól még kereshetünk tovább, legfeljebb függőben hagyjuk, amíg a legmegfelelőbbet (persze tudom, hogy ez relatív) meg nem találjuk, vagy örüljünk neki, ha valaki végre azt mondja, hogy oké, jöhettek a nyáron? Hogyan lehet nyitvahagyni a lehetőséget ugyanakkor tovább keresni? Amíg most tavasszal ki nem megyünk, érdemes neten keresni, vagy annyival fontosabb a személyes benyomás, hogy inkbb csak címeket gyűjtsek ki a netről, amit kint aztán fel tudunk keresni, vagy azért írjak is, hogy esetleg mennénk? Márciusig elég kevés az idő, lehet, hogy addig nem is válaszolnának vmi miatt, de személyesen rögtön kapnánk ilyen vagy olyan választ.
Kit kell ilyenkor keresni? Gondolom, nem rögtön a direttoret :-) Vagy igen?
És lenne még valami a szállással kapcsolatban: írtad, hogy ha nem húsvétkor megyünk, akkor biztos, hogy van szállás előzetes lefoglalás nélkül is. Ez alatt csak azt a két napot, ami konkrétan a húsvétot jelenti kell érteni, vagy a húsvétttal végződő/kezdődő hetet is? Ezt fontos lenne tudni, mivel a suli miatt sajna épp akkortájt tudnánk menni.
Ismét köszönöm szépen a segítségedet.
Ciao. |
Wedinw és minden munkát keresö
Szerintem az olaszoknál a személyes találkozás nagyon sokat jelent, ha szimpatikusnak tünsz akkor felvesznek, egy levél vagy email sajnos csak kevés esetben elég -pl. ha minöségi munkát keresel önéletrajzzal, mondjuk utazási irodába, managernek, vagy hasonlok. Ha takaritani mennél, bárban felszolgálonak vagy eladonak, ráadásul csak pár honapra, akkor csak személyesen érdemes nekiállni.
Mit dolgozz? Lehet takaritani, gyerekekre vigyázni (föleg nyáron), medencés/tengerparti fiunak , aki a napernyöket is vigyázza, kertet rendbentartani, locsolni vagy pincérkedni. Keress a kis szállodáknál, campingeknél, tengerparti bárokban, strandokon. Ha van egy két cimed az segithet, mert ha nekik mégsem kellesz, továbbküldenek ismerösökhöz, ha szimpinek találnak.
Márciusban nem kell szállást foglalni, ha nem husvétkor jössz, lesz valami.
Sok sikert!! |
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni azoktól, akiknek már van olaszországi munkavállalással kapcsolatos tapasztalata, hogy konkrét (pl.neten keresztül "megkötött") ajánlat nélkül is érdemes-e kimenni munkát keresni (pl. takarítás), vagy tanácsosabb úgy, ha már van egy-két cím a kezemben, ahonnan már visszajeleztek, hogy esetleg mehetek.
Úgy gondoltam, márciusban lehet, hogy kimennék munkát keresni a nyárra (nem korai?). Mi az esély, hogy néhány napon belül találok is? Most ugyanis max. csak 5-6 napot tudnék kint személyes munkakereséssel tölteni. Van valami realitása a dolognak ilyen rövid idő alatt? Merre felé érdemes keresni, merre felé keresnek leginkább nyárra munkaerőt?
És még egy: a márciusi néhány napra érdemes előre szállást lefoglalni vagy még így szezonon kívül még lehet ott helyben személyesen is találni?
Hát egyelőre ennyi lenne, de biztos fog még eszembe jutni valami. :-))
Remélem, a kérdéseim mást is érintenek és lesznek olyanok, akik válaszaikkal többünknek is segítséget tudnak majd nyújtani.
Előre is köszi mindenkinek! Ciao! :-))
wedinw
|
Tudom, hogy sokakat érdekel a téma de sajnos miota beléptünk az Europai Unioba megváltoztak a szabályok.
A 2001es helyzetet ismerem, akkor szinte lehetetlen volt hivatalosan munkát vállalni - az olaszok éves kvotát szabtak meg az Europai Union kivüli országokbol érkezökkel kapcsolatban. A sok ezer szabad hely leosztva városokra nem is olyan sok, mivel pl. Firenzére abban az évbe kb.90 hely jutott. Ez ugye kevés, de ebböl kb80 helyet tartottak fent az albánoknak és marokkoiaknak, mert ezekkel az országokkal volt valami megállapodása a kormánynak. Tehát a maradék 10 helyre pályázhattak az amerikaiak, japánok, kinaiak, afrikaiak, románok, magyarok.... Persze a benyujtott kérvényhez csatolando papirkötegek pontos listáját már nem irom be, mert folyton változik. Nekem pedig volt egy cég, aki mindenáron alkalmazni akart és igy ügyvédeken keresztül probáltak meg hatással lenni a hivatalos szervekre, de minden hiába.
Hogy mégis hogyan sikerült megoldani a helyezetet? Az esküvöt elörehoztuk, és utána már egészen hamar ment ( sok sorbanállás és több köteg papir kellett azután is). Szerencsére nem volt elhamarkodott a döntés, mert azota már gyarapodott is kis családunk. |
[9-1]
|